אוכל מוכן לפסח

חג פסח הוא אולי החג המשפחתי ביותר שיש לנו. ליל הסדר הוא אולי הערב היחיד בשנה, בו אנחנו מתקבצים עם שלל בני משפחה קרובים יותר או פחות, שאת חלקם אולי לא ראינו מאז ליל הסדר הקודם וחוגגים את אחד החגים המסורתיים ביותר ביהדות. זה ערב שכולו חוויה משפחתית, כל משפחה לפי הקוד הגנטי של החגים שלה ואיך שהיא נוהגת לחגוג אותם, בין אם בפורום רחב או מצומצם, בין אם בהקפדה על קריאת כל אות מההגדה, או ברפרוף משועשע על פניה.
מה שבטוח, הלילה הזה בדרך כלל מגיע לאחר סדרה מתישה של הכנות וארגונים. ניקיונות יסודיים בבית בחיפוש אחר כל גרגר אבק, מיונים וסדר של כל פינת אחסון וארון, קניות בסופר כאילו אין מחר בניסיון להצטייד בכל מוצר אפשרי ושיאו של התהליך – שבוע שלם של בישולים והכנות. האוכל הוא הרכיב המרכזי של החוויה, אורח הכבוד של הערב. צריך לדאוג לכל כך הרבה דברים! להכין חרוסת, לקלף רימונים, לבשל זרוע, לשטוף עלים וזה רק בשביל הברכות!

העניין הוא שאם חושבים על זה, זה לא ממש שווה את זה. בדרך כלל בעלת הבית מגיעה לקו הסיום כשהיא רצוצה ומותשת, כולם מתוחים או עייפים וההנאה מהמפגש נפגמת.

אפשר לקבל בדיוק את מה שאתם אוהבים מבלי לעבוד קשה

יש אפשרות אחרת. להזמין אוכל מוכן משירות קייטרינג איכותי, שיכול להציע תפריט של מנות המתאימות לערב החג. ישנם שירותי קייטרינג, שמציעים שירותי "תמיכה" מלאים על מנת שתוכלו ליהנות מכל המנות והטעמים בערב החג וגם במהלכו. בקייטרינג שערוך היטב לפסח, יושבים אנשי המקצוע ובונים תפריט מגוון, הכולל מבחר של מנות המתאימות למגבלות הבישול של החג. קייטרינג כזה כמובן חייב להתהדר בתעודת כשרות המתאימה להלכות החג, כך שאין לכם סיבה לדאוג לגבי התאמת האוכל להלכות הכשרות.

מעבר לכך, בקייטרינג מקצועי יוכלו להציע לכם שלל מנות ברוח החג, אשר תוכלו להתאים לטעמם של האורחים הספציפיים שלכם, מתוך ההיכרות שלכם עם הצרכים שלכם. תוכלו להזמין מנות, המתאימות למגבלות הכשרות של העדה שלכם (האם אתם אוכלי קטניות?) ובכלל, לכל עדה יש את המאכלים האופייניים לה לפסח ואתם תוכלו ליהנות ממאכלי העדה האהובים ומהטעמים המוכרים לכם, מבלי להרגיש בכלל שידן של סבתא או אימא לא הייתה בעניין. בכלל, הזמנת אוכל מוכן מאפשרת גם להתאים את המנות באופן מדויק להעדפות ולצרכים של הנוכחים, למשל אם יש לכם בת דודה צמחונית שתתעקש על מנה ללא בשר, או שיש ילד שאלרגי לרכיב מסוים.

הזמינו אוכל מוכן ותוכלו ליהנות מהחג בשקט

אם תחשבו על זה, יש עוד הרבה יתרונות להזמנת אוכל מוכן לחג. קודם כל, עם כל ההוצאות והעלויות שכרוכות בהכנת כל האוכל בעצמכם, כולל שעות התנור והגז, ובלי לשכוח את משאבי הנפש, לא בטוח שזה פחות משתלם לכם. מה גם, שאם תבחרו בקייטרינג איכותי, המקפיד על איכות חומרי הגלם והמוצרים שבהם הוא משתמש, על בשר טרי ומשובח, על ירקות רעננים ומלאי טעם, תוכלו ליהנות ממטעמים שלא בטוח שהייתם מצליחים לארגן מהקנייה הרגילה שלכם בסופר השכונתי.

יותר מזה, יש משפחות שבהן נהוג לחלק בין כולם את המטלות לקראת הערב. בדרך כלל זה נגמר בזה שהמארחת תקועה עם המשימה הבלתי אפשרית של לנסות לחלק את ההכנות בין כולם ולצאת מזה בשלום מבלי שאף אחד ייפגע. זאת תכין את הסלטים, אחרים יעקמו פרצוף ויגידו שהיא מצאה לעצמה עבודה קלה. זאת תכין את התוספות, יגידו שלא הוציאה שקל על האוכל. בסוף, מה שבטוח זה שכולם יקבלו כאב ראש! במשפחות כאלה יכולים בקלות להימנע מהדרמה אם מחליטים להזמין אוכל מוכן ולהתחלק בעלות שווה בשווה. כך כולם עושים בדיוק אותו הדבר (שזה.. כלום!) ומשלמים בדיוק אותו הדבר ובא לציון גואל.